Hizmetlerimiz

Kurumsal Sistem Hizmetleri ve Çözümleri

Ana Konuları:


 • Veri Depolama ve Yedekleme Çözümleri
 • İş Sürekliliği ve Felaket Kurtarma Çözümleri
 • Microsoft Çözümleri
 • Sunucu Çözümleri
 • Veri Depolama ve Yedekleme Çözümleri


 • Cascade SAN yapılı bir fiber ağ ortamındaki disk ünitelerinden belirlenmiş disk tipinde alan sağlanması
 • Taleplerin gerçekleştirilmesi (Disk alanı verilmesi, silinmesi, genişletilmesi vb.)
 • Disk performanslarının izlenmesi
 • Disk ünitelerinde kullanılabilir alanların takip edilerek müşteriye bilgi verilmesi
 • ISO 27001 standartları gereği ''Altyapı Hizmetleri Yedekleme Geri Dönüş ve Saklama Talimatı'' ile belirlenmiş formata uygun yedekleme işlemlerinin yapılması
 • Veri içeriğine göre yedekleme politikalarının belirlenmesi
 • Aylık olarak yedekleme sonuçlarının müşteri ile paylaşılması
 • Yılda iki kere geri dönüş testinin yapılması
 • Yedekleme medyalarının Veri Merkezi içerisinde yer alan yanmaz kasalarda saklanması
 • Müşterinin talep etmesi durumunda, yedeklenen verilerin bulunduğu medyaların bir kopyasının, Veri Merkezine zarar verebilecek felaketlerden etkilenmeyecek kadar uzakta ve güvenli olarak depolanması (Bu lokasyonu müşteri belirleyebilir)

 • İş Sürekliliği ve Felaket Kurtarma Çözümleri


  Her sektörde her ölçekte şirketin farkında olduğu gerçek, iş sürekliliğini sağlamak. Herhangi bir kesintiyle yaşanacak verim ve prestij kaybına karşı şirketler, kendilerine, ihtiyaç ve ölçeklerine uygun iş sürekliliği çözümlerini kurmak gerektiği bilincinde.

  İş sürekliliğinden kasıt, elektrik kesildiğinde bile işlere devam edebilmek gibi yüzeysel çözümlerden çok daha fazlasını içeriyor artık. Beklenmeyeni beklemek, her türlü riske karşı en uygun korunma yapısını hayata geçirmek artık bir gereklilik. Zaten bu yönüyle iş sürekliliği çözümleri, felaket kurtarma yapılarıyla paralel bir ilerleme sergiliyor.

  En net tanımıyla iş sürekliliği, kurumların varlığını devam ettirebilmesi için gereken süreçlerin bütününü simgeliyor. Bu ölçek ve sektörden bağımsız olarak tüm kurumların üzerinde durması gereken bir konu. Bu yönüyle de sürekli değişip yenilenen teknolojik yapı içinde çok iyi yönetilmesi gereken bir alan. Çünkü şirket bütününün bağlı olduğu yapıda meydana gelebilecek en ufak bir aksaklık da ‘felaket’ olarak nitelenebiliyor.

  Bu felaketler iş sürekliliğinin önündeki en büyük risk gibi görünebilir, ama felaket aslında buzdağının görünen yüzündeki tek tanımlayıcı kelime. Çünkü bunun altında deprem veya sel gibi doğal felaketlerden tutun da bilgisayar korsanlarının saldırılarına, hatta şirket çalışanının farkında olmadan yaptığı hataya kadar giden başlıklar var.

  İşte bu yüzden iş sürekliliği konusunda kendi yapısına ve ihtiyaçlarına uygun bir yapıyı inşa eden şirketlerin, bir taraftan da riskleri detaylı ve sürekli ele alarak bu iş sürekliliği mimarisini tehdit edebilecek riskleri tanıması önem kazanıyor.

  Günümüzde hacmi sürekli artan verinin korunması ve erişilebilirliğinin sağlanması işletmelerin sürekli gündeminde olması gereken bir konu başlığı. Bu da şirkete ve ihtiyaçlarına uygun bir depolama, koruma ve sürekli erişilebilir kılma modelinin gerekliliğini beraberinde getiriyor. Bu gibi düzenlemeler şirketleri uzun süreli veri saklama konusunda zorlarken, bir taraftan da daha fazla veri kullanılarak yapılan analizler sayesinde daha doğru iş kararlarının alınması sağlanıyor. Bilgiye ve kurumsal verilerin derinlerine kesintisiz erişim imkanı, bilginin güç olduğu günümüzde açık bir rekabet avantajını da berberinde getiriyor.

  Nivando olarak işinizin devamlılığını içeren bir plan dahilinde; insan, bina, ekipman, teknoloji kaynakları, iş ortakları ve tedarikçileri kapsayan en uygun iş sürekliliği çözümlerini sunuyoruz. Güçlü teknolojik bilgi birikimi, uzun yıllara dayanan hizmet deneyimi ve deneyimli kadromuz ile gerek yedek donanım sağlama aşamasında gerekse bulut veya güvenli lokasyonlarda iş sürekliği ve felaket kurtarma çözümleri sağlıyoruz.

  Microsoft Çözümleri


  Microsoft teknolojilerine yatırım yapmış olan müşterilerimizin, bu teknolojileri en etkin şekilde kullanmalarını hedefliyoruz. Microsoft çözüm portföyümüzde sunduğumuz yedi ayrı çözüm kategorisi ile siz de yatırımlarınıza değer katın.

  Müşterilerimize, Microsoft çözümleri konusunda daha etkin destek verebilmek için sertifikalı ekibimizle Microsoft çözümlerinin entegrasyonunu gerçekleştiriyoruz. En güncel Microsoft teknolojilerini, ihtiyaç duyduğunuz yüksek performanslı, iş sürekliliği ve verimliliği sağlayan ölçeklenebilir çözümlere dönüştürüyoruz.

  Microsoft çözüm portföyümüz:
 • Advanced Infrastructure Solutions
 • Exchange Migration and Deployment Specialization
 • Active Directory and Identity Management Specialization
 • Networking Infrastructure Solutions
 • Information Worker Solutions
 • Messaging and Collaboration Specialization
 • Office Systems Desktop Deployment Specialization
 • Data Management Solutions Competency
 • Database Management Specialization

 • Önce:  Sonra:  Sunucu Çözümleri


  Marka bağımsız olarak, Intel tabanlı sunucuların kurulumlarının yapılması Sunucu işletim sistemleri, güvenlik yazılımları ve antivirüs yazılımlarının kurulması Intel tabanlı sunucuların farklı platformlar ile entegrasyonu Sunucu üzerinde yük ve yetki paylaşımı, güvenlik ve kullanıcı profillerinin yapılandırılması Sunucular için müşteri adresinde 7 gün ve 24 saat esasına göre hizmet sağlanması,

  Sunucu kurulumlarımız müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre yapılandırılmaktadır. Firmanın kendi bünyesinde bir sunucusunun olması ve bu sunucu üzerinde çeşitli uygulamaların kullanılması tamamen kendine birçok avantaj sağlamaktadır. Bu uygulamalar tek bir sunucu üzerine kurulacağı gibi birden fazla sunucuya da farklı uygulamalar kurulabilir.

  Neden Sunuculara İhtiyacımız Var?
  Sunuculara olan ihtiyaç, işlerimizi bilgisayar sistemleri vasıtasıyla yaptığımız ve bilgileri bu sistemlere depoladığımız zamanlarda ortaya çıkıyor. Günümüzde bilgisayar sistemlerinin kullanımını tartışmamıza bile gerek yok. Artık birçok kamu kurumu, işletme veya kuruluş bilgilerini merkezi noktada saklıyor ve bilgileri şubelerine/müşterilerine veya kullanıcılarına bu merkezden dağıtıyor. Merkezde bu bilgi saklama görevini yapan, sürekli çalışır halde olması gereken bilgisayar sistemi sunucudur.

  Günümüzde, bilgisayar sistemlerinin sürekli çalışmasının çok önemli olduğu finans, sağlık, eğitim gibi sektörler var. Bu sektörlerde çok ufak zaman kayıpları, inanılmaz boyutta iş ve para kaybını beraberinde getirebiliyor. Hele hele bilgileri bütünlüğü ve sorunsuz bir şekilde saklanabilmesi firmalar için çok daha önemli hale geldi. Bir bankanın son 1 saat içerisinde yapılan işlemleri sunucu arızası nedeniyle kaybettiğini düşündüğünüzde, ortadaki kaybı görmek oldukça kolay olacaktır. Düzgün işlemeyen bilgisayar sistemlerinin bile çok para ve iş kaybına neden olduğunu zaman zaman canlı örnekleriyle görüyoruz.

  Sunucu teknolojileri ve sistemleri devamlı gelişmektedir. Kurumunuzun mevcut durumunu göz önünde bulundurarak kullanacağınız sunucunun teknolojik olarak en makul seviyede olmasına dikkat ediniz. Sonuç olarak eski teknolojiye yeni ürünü alabileceğiniz meblağı vermeniz işletmeniz veya kurumunuz için mali açıdan risktir.

  Önce:  Sonra: